GENEL MÜDÜR

ÖZGEÇMİŞ

Erhan BeyDr. Turgay Bozoğlu, 1964'te Bolu'da doğdu. Eğitim hayatına Vali Rahmi Bey İlkokulunda başladı, İzmir Şirinyer Lisesinde ortaokulu tamamladı ve ardından İzmir Atatürk Lisesi'nden mezun oldu. 1981 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'ne girdi ve buradan 1986 yılında mezun olduktan sonra, Amerika Birleşik Devletleri'nde işletme alanında yüksek lisans eğitimi aldı. Doktorasını Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde tamamladı.
 
Profesyonel kariyerine 1987 yılında Maliye Bakanlığı'nda Hesap Uzmanı olarak başlayan Dr. Bozoğlu, Maliye Bakanlığı'nda çeşitli pozisyonlarda görev aldı; Daire Başkanı, Genel Müdür Yardımcısı ve Bakan Danışmanı olarak hizmet verdi. Ayrıca, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı'nda Bakan Danışmanlığı yaptı ve birçok uluslararası toplantıda Türkiye'yi temsil etti. Çankaya Belediyesi'nde Başkan Yardımcılığı yaptıktan sonra, İzmir Büyükşehir Belediyesi İZDENİZ A.Ş.'de Yönetim Kurulu Başkanlığı yaptı ve akademik olarak Bilkent, Çankaya, TOBB ETÜ, Işık, İzmir Ekonomi üniversitelerinde misafir öğretim görevlisi olarak çalıştı. 2019'dan itibaren İzmir Büyükşehir Belediyesi ESHOT Genel Müdürlüğü Teftiş Kurulu Başkanlığını sürdürmekteyken Mayıs 2024 itibariyle İzmir Büyükşehir Belediyesi ESHOT Genel Müdürü görevine atandı.
Dr. Bozoğlu, İngilizceyi çok iyi derecede bilmekte ve Vatandaşın Vergisini Koruma Derneği (VAVEK) Başkanlığı gibi önemli sivil toplum kuruluşlarında aktif roller üstlenmiştir. Türkiye Yardım Sevenler Derneği Denetim Kurulu, Mülkiyeliler Birliği ve Hesap Uzmanları Derneği üyesidir. Ayrıca Yeminli Mali Müşavir ve Bağımsız Denetçi lisanslarına sahiptir.
Dr. Bozoğlu, evli ve iki çocuk babasıdır.