DURAK YENİLEME ÇALIŞMALARI

 

Çevreye uyumlu, bilgilendirme ve reklam alabilme özelliği olan, kullanım açısından özel malzeme ile üretilmiş, iyi dizayn ve görünüme sahip olan kapalı ve açık duraklarımız ile Kurumumuz, yolcu beklentilerini göz önünde bulundurmakta ve memnuniyeti sağlamaktadır. Duraklarımız yolcu ve şoför açısından rahat görüş sağlayacak tasarımı ile dikkat çekmektedir.

Kapalı duraklarımız; AISI 304 kalite paslanmaz çelik kullanımına ve 8mm kalınlığında, çatı kısmı, alüminyum profil çerçeve içerisine yerleştirilmiş UV korumalı kırılmama özelliğinde olan, renkli polimetilmetakrilat (PMMA) veya kırıldığında dağılmayan mikalı, temperlenmiş camlardan oluşmaktadır.

Açık duraklarımız; Genel olarak çelik profilden yapılmış iskelet üzerine elektrostatik boyalı alüminyum levhadan oluşturulmuştur. Cam kalınlıkları ise 4-6mm kalınlığında temperlenmiş olup kırılma durumunda ufak parçalara ayrılarak insan sağlığına zarar vermez. Ayrıca reklam panosu şeklinde kullanılan panoların camları paspartu baskılıdır ve gizlenmiş menteşesi, antivandal kilit sistemi ile üretilmiş kanat sistemi hırsızlığa ve zarar vermelere karşı ürünü korumaktadır.

110 durağa yerleştirilen Akıllı Durak Sistemi ile; durağa gelen yolculara yaklaşmakta olan otobüsler hakkında bilgiler verilmektedir. Dakikada bir, Ulaşım Kontrol Merkezi tarafından güncellenen söz konusu veriler durağa yerleştirilen led panel üzerinde yer almaktadır. Panelde; otobüsün hat numarası, gidiş yönü, son durağın ismi ile otobüsün kaç dakika sonra durağa geleceği olmak üzere 3 çeşit bilgi bulunmaktadır.