İzmir’de korona savaşçılarına büyük destek

Otobüsler, metro, tramvay, İZBAN ve gemiler, sağlık çalışanlarına ücretsiz...

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Korona virüsü mücadelesinde en büyük çabayı sarf eden sağlık çalışanlarına destek kararı aldı. Kamu ve özel tüm sağlık kurumlarının çalışanları, Başkan Tunç Soyer'in talimatıyla 20 Mart'tan itibaren otobüslerden, metro, tramvay, İZBAN ve gemilerden ücretsiz yararlanacak. Ayrıca İZELMAN’ın açık otoparkları da sağlık çalışanlarına ücretsiz olacak.

Korona virüsünün yayılmasının engellenmesi ve hastaların tedavi edilmesi sürecinde en büyük sorumluluğu üstlenen ve canını dişine takan sağlık emekçilerine İzmir Büyükşehir Belediyesi'nden destek geldi. Başkan Tunç Soyer, belediye bünyesinde faaliyet gösteren toplu ulaşım kurum ve kuruluşları ile İZELMAN açık otoparklarının, kentte görev yapan tüm sağlık personeline 20 Mat'tan itibaren ücretsiz hizmet vermesi kararı aldı.

Soyer: Mücadelenin kahramanları
Dünyanın büyük bölümünde etkili olan virüsün, maddi-manevi yıkımlara neden olduğunu, aynı tablonun Türkiye'de yaşanmaması için tüm kurum ve kuruluşların alarma geçtiğini vurgulayan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “Bu mücadelenin ön saflarında, canlarını hiçe sayarak, çoğu zaman zorluklar içinde ve mesai gözetmeksizin görev yapan sağlık çalışanlarımız var. Bana göre onlar, bu mücadelenin tartışmasız kahramanlarıdır. İzmir Büyükşehir Belediyesi olarak onların yanındayız. Sağlık emekçilerine her türlü desteği vermeye hazırız” dedi.

Metro, tramvay, gemiler ve otobüsler
Başkan Soyer'in talimatı uyarınca; uygulamadan, kentteki tüm sağlık kurum ve kuruluşlarında çalışan personel faydalanacak. 20 Mart 2020’den itibaren, korona virüs mücadelesi sona erene kadar, bu kapsamdaki personel; kurum kimlik kartlarını göstererek ESHOT, İZULAŞ, İzmir Metro A.Ş., Tramvay, İZBAN ve İZDENİZ araçlarına ücretsiz binebilecek. Sağlık personeli ayrıca, araçlarıyla İZELMAN açık otoparklarından da ücretsiz yararlanacak.

Uygulama, ikinci bir talimata kadar geçerli olacak.