PERSONEL EĞİTİMİ

Oryantasyon
Eğitimcinin Eğitimi
İhsan Menteş
Him Eğitimi
Simülatör
Ekonomik Sürüş
Mercedes Şoför
Sürüş  Teknikleri
İşaret Dili
 
Oryantasyon Eğitimi

Bu eğitimin amacı; işe yeni başlayan personele kurumu tanıtmak, kurumun işleyişi hakkında bilgi vermek, pozisyonlarının gerektirdiği görev ve yetkilerini açıklayarak kuruma uyumunu hızlandırmak ve kolaylaştırmaktır. İnsan Kaynakları ve Eğitim Şube Müdürlüğü, Ulaşım Dairesi Başkanlığı, Akıllı Kart Şube Müdürlüğü ve Araç Bakım Onarım Dairesi Başkanlığı tarafından verilen eğitime 234 personel katılmıştır.
 
Resmi Yazışma Kuralları Eğitimi

Resmi Yazışma Kuralları ve Standart Dosya Planı Eğitimine 136 personel katılmıştır.
 
Temel Afet Bilinci Eğitimi

Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığı aracılığı ile İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı tarafından 410 personele eğitim verilmiştir.
 
Risk Analizi Eğitimi

Sayıştay Uzman Denetçisi Semra EKİNCİ ve Onur DERİCİ tarafından verilen İç Kontrol sistemi Eğitimi ve Kurumsal Risk Analizi Eğitimine 121 personel katılmıştır. İç Denetçi İhsan Menteş tarafından verilen Risk Değerlendirme Eğitimine 97 personel katılmıştır.
 
Kamu İhale Muvzuatı Eğitimi

Sayıştay Uzman Denetçisi Oğuz ÇALIK tarafından verilen Kamu İhale Mevzuatı Eğitimine 133 personel katılmıştır. Kıyı Ege Belediyeler Birliği tarafından düzenlenen Mevzuat Bilgilendirme Toplantısına 8 personelimiz katılmıştır. Kıyı Ege Belediyeler Birliği tarafından düzenlenen Kamu İhale Mevzuatı Eğitimine 54 personelimiz katılmıştır. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu ve Mal Bildirimi Hakkında Sayıştay Uzman Denetçisi Kurtuluş KUTAY tarafından verilen Eğitime 361 personel katılmıştır.
 
Simülatör Eğitimi

Sürücü personele eğitimi sürekli hale getirmek için alınan 1 adet otobüs simülatöründe, ekonomik sürüş eğitimi, araç tanıtımı eğitimi eğitmen sürücüler tarafından 346 sürücü personele verilmiştir.
 
İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi - Semineri

Büroda çalışan 408, Atölyede çalışan 483 , hat şoförü olarak görev yapan 2378 İzelman A.Ş. personeline Temel Düzey İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi verilmiştir. Kadrolu atölye çalışanı 146 işçi personele Temel Düzey İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi verilmiştir. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından düzenlenen İş Sağlığı ve Güvenliği Konferansına Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığında görevli 1 tabip personel katılmıştır.
 
İnsan İlişkileri ve İletişim Eğitimi

Ege Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi tarafından verilen İnsan İlişkileri ve İletişim Eğitimine Abone İşleri Dairesi Başkanlığı Halkla İletişim Şube Müdürlüğünde görevli 9 personel katılmıştır.
 
Trafik Psikolojisi ve Trafik Kuralları Eğitimi

Kurumda görev yapan 100 personele 2014 yılı Karayolu Trafik Haftası etkinlikleri kapsamında; İdare Konferans Salonunda Ege Üniversitesinden Doç.Dr. Mehmet KOYUNCU, Trafik Denetleme Şube Müdürü Semih KÖK ve Trafik Denetleme Şube Müdürlüğünden Emniyet Amiri Mustafa SARI tarafından trafikte sürücülerin karşılaştıkları riskler, uyulması gereken kurallar ve trafik psikojisi konularıyla ilgili olarak bir eğitim verilmiştir.
 
Güvenli Sürüş Teknikleri Eğitimi

Olimpiyat Köyü mevkiinde özel olarak hazırlanan Sürüş Teknikleri Eğitim Pisti'nde gerçekleştirilen eğitimlere 606 personel katılmıştır.
 
İşaret Dili Eğitimi

14.03.2014-12.06.2014 tarihleri arasında yapılan İşaret dili eğitimine Ulaşım Planlama Dairesi Başkanlığında görevli 6, Ulaşım Dairesi Başkanlığında görevli 6, İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığında görevli 1 ve Abone İşleri Dairesi Başkanlığında görevli 2 olmak üzere 15 personel katılmıştır.
 
Toplu Taşımacılığın Temelleri Eğitimi

Uluslararası Toplu Taşımacılar Birliği tarafından verilen “Toplu Taşımacılığın Temelleri” eğitimine Ulaşım Dairesi Başkanlığında görev yapan 2 personel katılmıştır.