DUYURULAR'DA ARA

DUYURU BİLGİ

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de günlük yaşamı değiştiren olağanüstü günlerden geçiyoruz. Koronavirüs tehditinden sizleri korumak adına alınan önlemler

Sevgili İzmirliler,
 
65 yaşından büyüklerimizi bu tehlikeden korumak adına ücretsiz toplu taşım uygulamasına geçici olarak ara verdik. Ama yardım istemeleri halinde bir telefonla yanlarında olacağız (444 40 35).

Her akşam milletçe alkışladığımız, göz bebeğimiz sağlık çalışanlarımızı belediyemizin tüm toplu taşım araçlarından, İZELMAN açık otoparklarından ücretsiz yararlandırıyoruz.
 
Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de günlük yaşamı değiştiren olağanüstü günlerden geçiyoruz. Koronavirüs tehditinden sizleri korumak adına canla başla çalışıyoruz.
 
Virüsle mücadelede hijyen, dolayısıyla su çok önemli. Bu nedenle borcunu ödeyemeyen abonelerin suyunun kesilmesine son verdik, kesik olanları açtık.
 
İşleri durma noktasına gelen sebze ve su ürünleri hali ile belediye kiracısı küçük esnafımıza destek için kiralarını üç ay erteledik.
 
İnsanlar sokaktan çekilince beslenme zorluğu çeken can dostlarımızı da unutmadık. Sokak hayvanlarının beslenme desteğini arttırdık.
 
Ocak ayından bu yana sürdürdüğümüz dezenfekte işlemi, zabıta, temizlik, yol, park, su, ulaşım gibi asil görevlerimiz olan işlere değinme gereği bile duymuyorum.
 
Bütün bu kararları, koronavirüsle mücadelede bize yol göstermesi için oluşturduğumuz Bilim Kurulu’nun tavsiyesi doğrultusunda 24 saat görevinin başındaki deneyimli ekibimizle aldık.
 
Elbet bu günler geçecek, İzmir, neşeli, hayatı doya doya yaşatan o eski günlerine sizlerin sabır ve desteğiyle geri dönecek. Ben sizin sağduyunuza güveniyorum.
 
Sizler de bize güvenin.

Tunç SOYER
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı