60 Yaş Kartı

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olup, altmış yaş ile altmış beş yaş arasında bulunan vatandaşlarımıza idarece toplu ulaşım kartı verilir.

Kimler Yararlanır? 
Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olup, altmış yaş ile altmış beş yaş arasında bulunan vatandaşlarımız, sabah 10:00 - 16:00 ile akşam 19:00 - 24:00 saatleri arasında yararlanır. 
 
Şahsen Başvuru
Ulaşım kartları Şube Müdürlüğüne şahsen başvuru yapılır. 
 Başvuruda istenen evraklar;
        • Nüfus cüzdanının aslı  
        • Son altı ay içerisinde çekilmiş 1 adet vesikalık fotoğraf 
 
Yapılan başvuru neticesinde kart basımı yapılacaktır.
 
ÖNEMLİ: Kartlar sahibine taahhütname karşılığı verilir. Kart sahibi evli ise eşine nüfus cüzdanı aslı ile taahhütname karşılığı teslim edilir. 
 
2015 yılı kullanım bedeli : 115 TL
İlk Başvurularda (kart bedeli) : 10 TL 
 
Kartların herhangi bir sebeple yenilenmesi talebinde yıllık kullanım bedelini yatıranlar (çalıntı,kayıp yada yıpranma) : 20 TL
 
Tarife
Kartlar sabah 10:00 - 16:00 ile akşam 19:00 - 24:00 saatleri arasında toplu ulaşım araçlarında geçerlidir.
 
60 yaş  kartı otobüslerde, metro ve banliyö istasyonları ile vapur iskelelerinde bulunan validatörlere okutulmak suretiyle kullanılır. 
 
Kayıp-Çalıntı Kart Bildirimi / Usulsüz Kullanım
 
Kartın kayıp/çalıntı olması halinde en geç 5 iş günü içinde Konak’ta bulunan Eshot Ulaşım Kartları  Şube Müdürlüğü’ne başvuru yapılması gerekmektedir.
Kartın başkaları tarafından kullanılması durumunda, karta el konularak 2 ay, ikinci kez tekrarlanması durumunda 4 ay, üçüncü kez tekrarlanması  durumda 6 ay, süre ile kullanıma kapatılmakta ve yasal işlem başlatılmaktadır.
 
 DenizBank Şubelerine kullanım bedeli yatıran 60 kart sahipleri 2015 yılı vize işlemlerini Konak Katlı Otopark Altında da bulunan Ulaşım Kartları şube Müdürlüğü “Vize İşlem Bürolarında” yaptırabilmektedir.
Kartların kullanım süresi 31/01/2016 (dâhil) tarihine kadar geçerlidir.
Kayıp, Çalınma ve Yıpranma halinde;
 
Kayıp, çalınma ve yıpranma durumlarında Ulaşım Kartları Şube Müdürlüğüne başvuru yapılır. 20  TL kart ücreti Ulaşım Kartları Şube Müdürlüğü tarafından tahsil edilir.
 
        İstenilen Evraklar;
        • Nüfus cüzdanının aslı 
        • Son altı ay içerisinde çekilmiş 1 adet vesikalık fotoğraf
 
Kayıp, çalınma  durumunda 5 iş günü içerisinde Ulaşım Kartları Şube Müdürlüğüne bildirilmesi zorunludur 
 
 
Arızalanması halinde;
 
Arıza durumlarında Ulaşım Kartları Şube Müdürlüğüne başvuru yapılır. Kullanıcı hatasından kaynaklanmayan arızalanmalardan ücret alınmaz. Kullanıcı hatasından kaynaklanan arızalardan 20 TL kart ücreti  Ulaşım Kartları Şube Müdürlüğü tarafından tahsil edilir.
 
        İstenilen Evraklar;
        • Nüfus cüzdanının aslı 
        • Son altı ay içerisinde çekilmiş 1 adet vesikalık fotoğraf
 

İnönü Mahallesi Gazeteci Yazar İsmail Sivri Bulvarı No : 500 35380 Buca / İzmir Tel : 293 50 00 - Faks : 0232 282 04 20 Eshot © 2008 Tüm Hakları Saklıdır.
Eshot 2010 Copyright By Ünibel A.Ş.