65 Yaş Kartı

KİMLER YARARLANIR

65 yaşını doldurmuş Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının kullanabileceği seyahat kartıdır.

04/03/2014 tarih ve 28931 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı “Ücretsiz veya İndirimli Seyahat Kartları Yönetmeliği” doğrultusunda 65 yaş ve üzeri kişiler İdaremizden alacakları seyahat kartı ve ya Nüfus Cüzdanıyla şehir içi toplu taşıma hizmetlerinden ücretsiz olarak yararlanır.

65 Yaş Kartı alacak vatandaşlarımız başvuruları;

www.eshot.gov.tr internet adresi üzerinden ya da
1 adet vesikalık fotoğraf (son altı ay içerisinde çekilmiş) ve Nüfus cüzdanı aslı ile aşağıdaki noktada yapacaktır.
 
        -  Konak Katlı Otopark altı Belediye Pasajı
65 yaş kartları ücretsiz olarak verilmektedir.
65 yaş kartları otobüslerde, metro ve banliyö istasyonları ile vapur iskelelerinde bulunan validatörlere okutulmak suretiyle saat sınırlaması bulunmaksızın kullanılmaktadır.
 Vize işlemi yapılmamaktadır.
KAYIP-ARIZA-YIPRANMA

65 Yaş kartlarının ilk başvuruları devam etmekte olup kayıp, arızalı ya da yıpranma işlemi yapılmamaktadır. Bu durumdaki kart sahipleri kimliklerini görevli personele göstermek suretiyle ücretsiz olarak seyahat edebilecektir. 
   
Kartı kayıp ya da çalınan kart sahiplerinin en geç  5 iş günü içerisinde Ulaşım Kartları Şube Müdürlüğüne kayıp ya da çalıntı beyanında bulunması gerekmektedir.  
 


İnönü Mahallesi Gazeteci Yazar İsmail Sivri Bulvarı No : 500 35380 Buca / İzmir Tel : 293 50 00 - Faks : 0232 282 04 20 Eshot © 2008 Tüm Hakları Saklıdır.
Eshot 2010 Copyright By Ünibel A.Ş.