http://www.izmir.bel.tr
Rss Hizmeti

Skip Navigation Links
Tarihçe
Kuruluş Amacı
Eshot Tanıtım Video
Hizmet Binamız
Atölye ve GarajlarımızExpand Atölye ve Garajlarımız
Otobüs Filomuz
Sayısal Profil
Hizmet Binamız

Genel Müdürlüğümüz, İnönü Mahallesi Gazeteci Yazar İsmail Sivri Bulvarı No:500 35380 Buca / İzmir adresinde, İdari ve Ek Hizmet Binası olmak üzere iki binada, ayrıca Halkla İletişim Şube Müdürlüğü, Engelli Hizmet Bürosu ve Ulaşım Filo Takip, Kontrol ve Yönetim Sistemi Merkezi, Ulaşım Kartları Şube Müdürlüğü'de Konak'ta kendi hizmet birimlerinde faaliyetlerine devam etmektedirler.

Erzene Mahallesi 116/19 Sokak No:1/C Bornova' da bulunan Ulaşım Dairesi Başkanlığı’nda, 24 saat kesintisiz toplu taşımacılık hizmetinin çalışmaları yapılmaktadır. Otobüslerin tevzi işlemleri buradan yapılmakta olup, güzergahlarda çalışacak otobüs tipi, sayısı, servis aralıkları vb. konularda  da faaliyetler gerçekleştirilmektedir.

Konak’ta bulunan Ulaşım Kartları Şube Müdürlüğü’nde toplu ulaşım kartları ve Engelli Hizmet Bürosunda Özürlü ve Refakatçı kartları ile ilgili tüm işlemler yapılmaktadır. Konak çok katlı otopark altı belediye pasajındaki bürolarımızda da tüm kartların vize işlemleri yapılmaktadır.  Ayrıca Ulaşım Filo Takip, Kontrol ve Yönetim Sistemi Merkezi’nde; filodaki otobüslerin GPS – GPRS Uydu Takip Sistemi ve bilgisayar bağlantısı ile takibi, sefere çıktıkları andan itibaren hız limiti, duraklarda bekleme süresinin izlenmesi, arızalar, ambulans, itfaiye ve güvenlik ihtiyacı gibi durumlarda anında müdahale etme şansının yanı sıra, çeşitli konulardaki ihlallerin de kontrolü gerçekleştirilmektedir.

Hizmet Binası

İDARİ BİNA: 5338 m² kullanım alanına sahiptir.
İdari bina içerisinde;

Zemin Kat: Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığı,  Güvenlik, Kamera Güvenlik Sistem Odası, Dispanser, İşçi Lokali ve Kantin

Kamera Güvenlik Odası Psikoteknik

1. Kat: İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığı

Gediz Atölye Girişi Psikoteknik

2. Kat: Strateji Geliştirme Dairesi Başkanlığı

3. Kat: Genel Müdür, Genel Müdür Yardımcıları, Encümen Salonu, Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı

4. Kat:Teftiş Kurulu Başkanlığı, 1. Hukuk Müşavirliği, İç Denetçi, Abone İşleri Dairesi Başkanlığı

EK HİZMET BİNASI: Ek Hizmet Binası, 5480 m² lik kullanım alanına sahiptir.
Ek hizmet binası içerisinde;

Ambar

Bodrum Kat: Makina ve Malzeme İkmal Dairesi Başkanlığı’na bağlı Ambar, Simülatör Eğitim Merkezi

Zemin Kat: Makina ve Malzeme İkmal Dairesi Başkanlığı, Satın Alma Dairesi Başkanlığı

1. Kat: Ulaşım Planlama Dairesi Başkanlığı, Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığı’na bağlı Kurum Arşivi

2. Kat: Araç Bakım Onarım Dairesi Başkanlığı, İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığı’na bağlı Eğitim Şube Müdürlüğü ve Eğitim Salonları

Ambar Ambar

 3.Kat: Yapı Tesisleri Dairesi Başkanlığı

   


 İnönü Mahallesi Gazeteci Yazar İsmail Sivri Bulvarı No : 500 35380 Buca / İzmir Tel : 293 50 00 - Faks : 282 07 82 Eshot © 2008 Tüm Hakları Saklıdır.
Eshot 2010 Copyright By Ünibel A.Ş.