http://www.izmir.bel.tr
Rss Hizmeti

Otobüsüm kaç dakika sonra gelecek?

Ve metro F.Altay'da

Otobüslerdeki yolcu sayısı düştü, konfor arttı

Tramvaya destek yüzde 85,45

ESHOT'tan 60 Yaş Kartı sahiplerine iade hatırlatması

Başkan'dan ilk hafta raporu

Ulaşımına sınav düzenlemesi

Kordon’da yeni uygulama

..Ve tramvay start verdi

"Daha da iyi olacak"

DOKUZ EYLÜL sefere başladı

Şemikler'in iki yakası birleşiyor

Kalite "okey"

Toplu Ulaşım'da düğüm çözülüyor

İzmirliler böyle istedi!

Keyif bizim, yollar BİSİM

Bir sonraki istasyon Torbalı

Ulaşıma "Açıköğretim" düzenlemesi

Çevreye "rekor" yatırım

Haydi İzmirliler oylamaya

İZMİR’E 300 YENİ OTOBÜS DAHA!

İzmir Büyükşehir Belediyesi, 100 körüklü ve 200 solo otobüs alımı için Mayıs ve Haziran aylarında iki yeni ihale daha gerçekleştirecek. Tamamı klimalı otobüsler, engelli ve yaşlı vatandaşların da kullanımına uygun olacak. Ulaşımı, yatırımlar listesinde ilk sıraya yerleştiren İzmir Büyükşehir Belediyesi, filo yaşının gençleştirilmesi ve seferdeki otobüs sayısının artırılması için yaptığı çalışmalarda hızını daha da artırdı. Son dört yıl içinde 450 adet son model otobüs ve midibüs satın alan İzmir Büyükşehir Belediyesi; şimdi de 100 adet körüklü, 200 adet de solo otobüs alımı için iki yeni ihale daha gerçekleştirecek 100 körüklü otobüsün ihalesi 28 Mayıs’ta, 200 solo otobüsün ihalesi ise 25 Haziran’da yapılacak.


Hepsi klimalı
Toplu ulaşım yatırımlarında yolcu konforu ve güvenliğini ön planda tutan İzmir Büyükşehir Belediyesi ESHOT Genel Müdürlüğü, hizmete aldığı diğer otobüslerde olduğu gibi, yeni alacağı otobüslerin de klimalı olmasını, engelli ve yaşlıların kullanımına uygun özelliklerin bulunmasını tercih ediyor. Oldukça sıcak bir yaz mevsimi geçirilen İzmir’de klimalı otobüsler sayesinde bunaltan sıcaklardan korunan vatandaşlar, rahat bir nefes alma imkanı buluyor.


Filo gençleşiyor
Toplu ulaşımda hız, konfor ve güvenliğin artırılması yanında, filo yaşının gençleştirilmesi çalışmalarında da oldukça önemli adımlar atan İzmir Büyükşehir Belediyesi, 2004-2008 yılları arasında 250 solo, 100 adet midibüs ve 100 körüklü olmak üzere toplam 450 adet toplu ulaşım aracı satın aldı. Hizmete sunulan son model otobüs ve midibüsler vatandaşların rahat, güvenli ve konforlu yolculuk yapmasını sağlıyor. En son Mayıs ayı başında yapılan tören ile 100 adet körüklü klimalı otobüsün ilk partisi, kent güzergahlarında göreve başladı. Körüklü otobüslerin kalan kısmı da Eylül ayı sonuna kadar hizmete girecek.


Mayıs ve Haziran ayında yapılacak ihaleler ile kente 100 körüklü, 200 solo otobüs daha kazandırılacak. İhaleye çıkılan yeni araç alımlarıyla birlikte, son 4 yılda kente kazandırılan otobüs ve midibüs sayısı 750’yi bulacak. 2008 hedeflerinin gerçekleşmesinin ardından, İzmir’de toplu taşıma filosundaki araçların yaş ortalaması da 5.32’ye düşecek.


İnönü Mahallesi Gazeteci Yazar İsmail Sivri Bulvarı No : 500 35380 Buca / İzmir Tel : 293 50 00 - Faks : 282 07 82 Eshot © 2008 Tüm Hakları Saklıdır.
Eshot 2010 Copyright By Ünibel A.Ş.