http://www.izmir.bel.tr
Rss Hizmeti

"Fuar'a özel" ulaşım düzenlemesi

"Fuar'a özel" ulaşım düzenlemesi

Buca Metrosu için ilk ihale yapıldı

İzmir'in elektrikli otobüsleri için Hollanda-Çin rekabeti

Bu üçlü İzmir'e çok yakışacak

Selçuk'ta İZBAN heyecanı

ESHOT'tan sahillere "serin yolculuk"

Rota Foça

İşte yeni metro vagonlarımız

Foça göründü!

Büyükşehir'den yeni bir yol daha

Başkan Kocaoğlu’ndan "şafak" sürprizi

Toplu ulaşıma "bayram şekeri"

Türkiye'nin ilk elektrikli otobüs filosu

Buca trafiğine yeni can suyu geliyor

1 milyon liralık fikir

Narlıdere metrosu için "ikinci adım" da tamam

Kağıt bilet uygulaması 28 Haziranda sona eriyor

İşte İzmir'in tramvayları!

Bakiyesi yetersiz kart sahipleri

İZMİR'İN YENİ KÖRÜKLÜ OTOBÜSLERİ GELİYOR

Türkiye'de ilk kez İzmir'de kullanılacak olan yeni körüklü-klimalı otobüslerin 10 adeti, ay sonunda seferlere başlayacak. Alçak tabanlı, engelli rampasına sahip, son teknoloji güvenlik sistemi ile donatılmış otobüsler, aynı zamanda çevreci özelliklere sahip. Ulaşımı öncelikli sorunlar listesinde ilk sıraya alan İzmir Büyükşehir Belediyesi, filo yaşının gençleştirilmesi ve seferdeki otobüs sayısının artırılması için yaptığı çalışmalarını hızlı bir tempoda sürdürüyor. Bu kapsamda geçtiğimiz Şubat ayında Mercedes Türk A.Ş. ile sözleşmesi imzalanan 100 klimalı-körüklü otobüsün ilk partisi olan 10 araç, bu ay sonunda kentte hizmet vermeye başlayacak.


Mercedes Benz Türk A.Ş'nin İstanbul'daki Avrupa ve Ortadoğu'ya otobüs imal eden fabrikasında incelemelerde bulunan İzmir Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, kente kazandırılan yeni otobüsler hakkında teknik alt yapıya ilişkin bilgi aldılar. Mercedes'in yeni modeli Connecto körüklü otobüsleri Türkiye'de ilk kez İzmir'de kullanılacak. Tanesi 232 bin Euro olan klimalı körüklü otobüsler; alçak tabanlı, engelli rampasına sahip, son teknoloji güvenlik sistemi ile donatılmış, çevreci özelliklere sahip.
10 otobüsten oluşan ilk partisi Nisan ayı sonunda kente gelecek yeni ve klimalı körüklü otobüslerin tamamı Eylül ayı sonuna kadar hizmete alınmış olacak.


Filo büyüyor, konfor artıyorToplu ulaşımda hız, konfor ve güvenliğin artırılması konusunu "öncelikli" olarak el alan İzmir Büyükşehir Belediyesi, 2004-2008 yılları arasında 250 solo, 100 adet de midibüs olmak üzere toplam 350 adet toplu ulaşım aracını kentlinin hizmetine sundu. Bu yılın Şubat ayında imzalanan sözleşme ile satın alınan 100 adet klimalı körüklü otobüsün yanısıra, yıl sonuna kadar yine 100'ü körüklü, 200'ü solo, 60 adedi de midibüs olmak üzere 360 toplu ulaşım aracının daha alınarak Büyükşehir Belediyesi filosuna katılacağı bildirildi.


Başkan kararlıToplu ulaşımdaki yeni hamleleri ile hizmet kalitesini ve konforu arttırdıklarını belirten İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, "İzmir Belediyesi'nin tarihine bakılırsa, toplu ulaşıma bu dönemde yaptığımız kadar büyük yatırım yapılmadığı görülecektir. Karayolu ulaşımının yanı sıra, metro ve raylı sistem yatırımlarımızı göz önüne aldığımızda, önümüzdeki süreçte toplu ulaşımın, İzmir'de bir sorun olarak gündem maddesi olmaktan çıkacağı aşikardır" diye konuştu.İnönü Mahallesi Gazeteci Yazar İsmail Sivri Bulvarı No : 500 35380 Buca / İzmir Tel : 293 50 00 - Faks : 0232 282 04 20 Eshot © 2008 Tüm Hakları Saklıdır.
Eshot 2010 Copyright By Ünibel A.Ş.